wtorek, 8 marca 2011

Binio Bill... I Gwiazdy


To tytuł broszury, która dzięki wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszczy pojawi się na tegorocznej Bydgoskiej Sobocie z Komiksem. Otrzyma ją każdy, kto przybędzie do Bydgoszczy na imprezę!

Projekt okładki: Andrzej Janicki - Rysunek: Jerzy Wróblewski
Co znajdziemy w środku? Oczywiście Binio Billa w różnych odsłonach, narysowanego przez kilkunastu autorów: Łukasza Ciaciucha, Andrzeja Janickiego, Karola „KRL-a” Kalinowskiego, Szymona Kaźmierczaka, Kamila „Kurta” Kochańskiego, Jacka Michalskiego, Piotra „Jaszczu” Nowackiego, Dariusza „Pałę” Palinowskiego, Jacka Przybylskiego, Krzysztofa „Krisa” Różańskiego, Michała „Śledzia” Śledzińskiego, Krzysztofa Trystułę, Janusza Wyrzykowskiego, Tomasza Zycha.

Bardzo się cieszymy, że cykl „Binio Bill i Gwiazdy” zaledwie rozpoczęty na blogu będzie miał swoją papierową wersję. Blogową galerię będziemy sukcesywnie uzupełniali o wszystkie nadesłane do nas prace.

Ósmy marca jest oczywiście Dniem Kobiet i z tej okazji życzymy Paniom (zwłaszcza tym, które kochają komiksy) wszystkiego najlepszego. Nie jest to jednak jedyna okazja do świętowania. Nasz znakomity kolega, Jacek Michalski... Obchodzi dzisiaj 47 urodziny!!! Jacku, STO LAT i realizacji wszystkich komiksowych i niekomiksowych marzeń!!!

W ten szczególny dzień przedstawiamy jedną z tych ilustracji, które znalazły się broszurce, autorstwa Jacka Michalskiego.

Ilustracja: Jacek Michalski
W gronie bydgoskich komiksiarzy żartujemy sobie niekiedy, że wykreowana przez Jerzego Wróblewskiego tradycja nakazuje nam popełnić jakiś komiksowy western. Jacek Michalski, dzisiejsza Gwiazda naszego cyklu, kilkukrotnie inspirował się światem dzikiego zachodu. Western był jednym z częstych tematów historyjek, które rysował długopisem w szkolnych zeszytach, ale i znacznie później m.in. w trakcie służby wojskowej, gdzie powstawał „Roy”, regularnie wywieszany na gazetce ściennej i opublikowany ostatecznie w 1989 roku (wyd. Akar). Wpływ westernowej stylistyki można bez wysiłku odnaleźć również w innych komiksach Jacka Michalskiego.

6 komentarzy:

 1. No ja już w zeszłym roku zabrałem "ROY'a" do obrandowania przez Jacka Michalskiego. Nie udało się, w tym roku spróbuje jeszcze raz ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ktoś Jackowi powinien bęcki spuścić za typografię na fladze!!! Aż mnie trzęsie.

  OdpowiedzUsuń
 3. zacząłem czytać "Ktoś Jackowi powinien bęcki spuścić..." i pomyślałem "o! będziemy się ze Śledziem napierniczać w Bydgoszczy" ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. @Ystad - Tym razem będziesz miał wielką szansę dopaść Jacka w jakimś kącie:)

  @Śledziu - Literki to drażliwy temat. Jacek jest siwym, starszym Panem - ulituj się.
  Lepiej z Ystadem jakąś zadymę wykręćcie, wtedy media zapomną o Chopingate:)

  OdpowiedzUsuń
 5. pozwoliłem sobie rzucić info dalej -> http://komiks.nast.pl/nowosci/15115/Ciekawa-broszura-na-Bydgoska-Sobote-z-Komiksem/

  OdpowiedzUsuń