piątek, 23 października 2009

Archiwum JW - część druga

Do każdego komiksu Jerzy Wróblewski przygotowywał się bardzo starannie. Rozrysowywał dokładnie lokacje, w których rozgrywała się akcja, zbierał materiały referencyjne i szkicował bohaterów. Tym razem prezentujemy szkice, okładki oraz trzy plansze z serii „Tajemnica Złotej Maczety”. Seria opublikowana przez wydawnictwo „Sport i Turystyka” w latach 1985, 1986 i 1989 (drugie wydanie) miała łączny nakład ponad 1.400.000 egzemplarzy. ................................................................................................................................

6 komentarzy:

 1. cholender. Mam takie zboczenie jeżeli chodzi o cyfry, że aż musiałem sprawdzić tę informację o nakładzie ;) Faktycznie według moich danych 1.403.100 :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jacku, ja też mam pewien problem z „cyframi” tzn. w żaden sposób matematyka nie wchodziła mi do łba:) Dzięki, że potwierdziłeś moje wyliczenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam. Gdy juz opadly pierwsze emocje ,po zakupie BINIO BILLA ,postanowilem zkonfrontowac z ciekawosci,wasz komiks z piratem kiedys kupionym.Po dokladnym porownaniu okazuje sie ,ze pod wzgledem tekstu znaczaco sie roznia!W zwiazku z tym chcialbym sie dowiedziec ,czy znany jest wam pirackie wydanie ? Jezeli tak,to czy na takim samym materiale pracowaliscie(oczywiscie dysponujac orginalami)?Czy tez istnieje inna wersja poprawiona przez JW.ktora dala dalsze wskazowki?

  OdpowiedzUsuń
 4. Przygotowując BBiSH bazowaliśmy na maszynopisie scenariusza z naniesionymi poprawkami, a część tekstów, w których były złe składnie, powtórzenia - przeszła normalną korektę redaktorską.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wielkie dzieki! Zostalem uspokojony. W takim razie wiadomo wam ,czym jest ten pirat? Kiedy i w jaki sposob wyciekl z archiwum JW ?

  Co do waszych wspanialych prezentacji w galeri,w dalszych odcinkach bardzo bym prosil o fragmencik KAPITANA KLOSSA. Czy jest to mozliwe?

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam wspaniala galeria bardzo bym prosil o plansze KAPITANA KLOSSA. Czy jest to mozliwe?

  OdpowiedzUsuń