piątek, 4 lutego 2011

Archiwum JW - część czwarta


Z początkiem lutego postanowiliśmy podjąć spóźnione postanowienie noworoczne, aby częściej dokonywać uaktualnień na stronie.
Na początek dwa spośród kilkuset żartów rysunkowych, jakie Jerzy Wróblewski przygotował dla „Dziennika Wieczornego”.A poniżej jeden z konkursów rysunkowych z łamów „Dziennika Wieczornego”. Chcecie się zabawić? Spróbujcie, zatem odpowiedzieć na pytanie, który z dwóch malarzy (ten po lewej czy prawej) wierniej maluje rzeczywistość, którą widzi?


Odpowiedzi wpisujcie poniżej w komentarzach. Autor pierwszej prawidłowej odpowiedzi otrzyma komiksową nagrodę!

EDIT: No i wszystko jasne. Prawidłowa odpowiedź na pytanie konkursowe padła 4 lutego 2011, o godz. 20:08 a to oznacza, że zwycięzcą został HDS (imię, nazwisko i e-mail znany jurorom).

Brawo!!! Hadesie, przyznałeś, że oczka masz kaprawe, ale zgadłeś. Malarz po lewej stronie bardziej przyłożył się do oddania szczegółów odwzorowywanego pejzażu, chociaż muszę przyznać, że także w gronie jurorów trwały zażarte dyskusje dotyczące liczby różnic w obrazach i ostateczny wynik pojawił się po odrzuceniu wszystkich wątpliwych, podejrzanych i przypadkowych kresek i paprochów. W końcu nie o ilość a o jakość chodzi!

W Twoje ręce Hadesie trafią bardzo cenne nagrody, które możesz podejrzeć na obrazku poniżej. Dodam jeszcze, że album „Solidarność 25 lat - Nadzieja zwykłych ludzi” będzie dodatkowo upstrzony stosowną dedykacją, rysunkiem i autografami Macieja Jasińskiego oraz moim.


7 komentarzy:

 1. wydaje mi się, że ten obraz z prawej jest lepszym odwzorowaniem rzeczywistości, bo na tym znalazłem tylko 5 różnic, a na drugim (tym po lewej) 6.
  Ale mogę się mylić, bo się spieszę i właśnie wychodzę z domu :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten z lewej lepiej jest odwzorowany ;D
  Przyjrzałem się dłużej na dwie pary oczu, ale obydwie są kaprawe ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten po lewej. Znalazłem 7 i 10 różnic ( choć czasem to malutka kreseczka :-)

  Poniżej różnice, które znalazłem

  różnice

  OdpowiedzUsuń
 4. Panowie, z przykrością przerwę Wam gimnastykę oczu. Prawidłowa odpowiedź padła, ale werdykt szacownego jury w osobie mojej i Macieja Jasińskiego ogłosimy najpóźniej jutro w południe (musimy tę nagrodę wybrać). Dziękujemy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. SUPER!!!
  Spokojnie mogę przyjąć ten album z dedykacją i autografami, a nawet wymienić go ze swojej kolekcji, a cały pakiet można ofiarować jakiemuś uzdolnionemu dzieciakowi lub innej sierotce, albo przekazać do licytacji WOŚPowej.

  Proszę nie traktować tej deklaracji jak żartu.
  Piszę ją całkowicie poważnie.
  Chociaż ostatni z komiksów to taki mało dziecięcy ;D

  Liczyła się dobra zabawa.
  Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ok, Hades, miły gest. "Solidarność..." trafi w Twoje ręce a nad resztą pakietu pomyślimy.
  :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam wspaniala galeria bardzo bym prosil o plansze KAPITANA KLOSSA. Czy jest to mozliwe?

  OdpowiedzUsuń