czwartek, 9 września 2010

Skoro Bóg jest z nami...


    
    Pamiętacie komiks „Dogmat: Prolog” wydany w 2004 roku? Jeśli nie, to najwyższy czas nadrobić zaległości i go zakupić lub sięgnąć na półkę, jeśli już go macie, aby przypomnieć sobie tę historię.


    Dlaczego piszemy o „Dogmacie”? Z dwóch powodów. Po pierwsze to komiks w połowie bydgoski, bo jego scenariusz napisał Łukasz Chmielewski. Po drugie, już za kilka tygodni ukaże się jego druga część zatytułowana „Dogmat - Si Deus pro nobis...”.

    Użyta w tytule sentencja pochodząca od św. Pawła z Tarsu „Si Deus pro nobis, quis contra nos?” (Skoro Bóg jest z nami, któż przeciwko nam?), zapowiada solidną dawkę wrażeń. Podobnie, jak kilka nieukończonych, bo jeszcze bez koloru plansz Piotra Białczaka ujawnionych przez wydawcę już ponad rok temu i filmowy teaser.

    Oczekujemy, że wątki zapoczątkowane w pierwszym albumie zostaną, choć w części wyjaśnione. Choć jak słyszeliśmy cała historia jest zaplanowana na więcej części.

    Mamy natomiast dobrą informację dla osób, które przybędą na MFKiG do Łodzi. Mamy potwierdzenie spotkania z Łukaszem Chmielewskim i rysownikiem serii „Dogmat” Piotrem Białczakiem. Co do godziny – to dopiero ją podamy, gdy ją poznamy.


    Możemy już jednak teraz zapewnić, że tak silnej ekipy z Bydgoszczy, jaka będzie w tym roku chyba w Łodzi jeszcze nie było. Szykuje się też kilka spotkań na MFKiG z „naszymi” ludźmi. Szczegóły wkrótce.

I jeszcze oficjalne info o „Dogmacie” od Studia Domino, czyli wydawcy.

Tytuł: „Dogmat - Si Deus pro nobis...”
Scenariusz: Łukasz Chmielewski, Rysunek: Piotr Białczak
ISBN 978-83-915913-8-3
Format: A4, offset, 64 strony kolor, kartonowa okładka z grzbietem
Cena: 29,90 zł (w tym 0% VAT)

    Kevin O'Donnel to płatny zabójca, który wplątał się w sytuację, której nie rozumie... O pozbawienie go zdobytej płyty z danymi, a przy okazji i życia, stara się kilka grup. Ścigają go wysłannicy tajemniczego Bractwa i ludzie Watykanu. Poszukuje go policja.

    Co zawiera ta płyta, jakie tajemnice, że wszyscy chcą ją zdobyć?

    Jaki plan może się ziścić lub nie ziścić, w zależności od tego, w czyich rękach się ona znajdzie?

    Kim lub, czym jest osobnik, który w świecie ludzi powstrzymuje się od użycia swoich mocy w obawie przed ujawnieniem się przed Tym, który również odwiedza ten świat?

    Czy na szachownicy pojawiły się już wszystkie pionki i figury?

    Które z nich są białe, a które czarne? I czy zawsze białe to białe, a czarne to czarne?P.S. Kolega Łukasz „Chmielu” Chmielewski obchodzi dziś okrągłe 33 urodziny i z tej okazji życzymy mu wielu sukcesów. I żebyśmy na następny jego komiks nie musieli czekać 6 lat :)

6 komentarzy:

 1. Dołączam się do życzeń. Mam nadzieję, że wydawca będzie miał w Łodzi również pierwszą część, bo mi jakoś ten komiks umknął wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 2. @Jaszczu - O ile wiem, Andrzej Baron przywiezie jedynkę do Łodzi. Pozdro.

  OdpowiedzUsuń
 3. A co zaproponuje BB TEAM w Łodzi ?

  OdpowiedzUsuń
 4. O właśnie, 1wanahara zadał bardzo ciekawe pytanie, co BB TEAM zaproponuje w Łodzi?

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za zainteresowanie.
  Lada moment pojawi się informacja o tym, co robimy z myślą o MFKiG.

  OdpowiedzUsuń
 6. This website definitely has all the info
  I needed about this subject and didn't know who to ask.

  my web site; unlock iphone 4 for tmobile
  my web page :: how to unlock iphone passcode

  OdpowiedzUsuń