czwartek, 25 listopada 2010

Dogmat 2 - wystawa



Kawiarnia „Sens Nonsensu”, „Coyot PRESENTS” i „Studio Domino” Sp. z o.o. mają zaszczyt zaprosić na wystawę prac Piotra Białczaka wykonanych do scenariusza Łukasza Chmielewskiego do komiksu „Dogmat”.

Na wystawie, na dwudziestu jeden planszach, zostanie zaprezentowany wybór kadrów, z których złożony został drugi tom serii komiksowej „Dogmat”.

Przygotujcie się na: Dogmat: Si deus pro nobis...

Prace będzie można obejrzeć od 27 listopada 2010 do 08 stycznia 2011 w „Sens Nonsensu” (Warszawa, ul. Wileńska 23).

W dniu 27 listopada (sobota) godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Piotrem Białczakiem autorem graficznej strony komiksu.

Kuratorem wystawy jest Dariusz Cybulski.


PIOTR BIAŁCZAK - URODZONY W SZCZECINIE. ABSOLWENT ASP W POZNANIU. OBECNIE MIESZKAJĄCY W WARSZAWIE. KOMIKSY RYSOWAŁ W DZIECIŃSTWIE, PÓŹNIEJ POD WPŁYWEM FASCYNACJI KINEMATOGRAFIĄ, PORZUCA KOMIKS I POŚWIĘCA SIĘ STUDIOWANIU FILMU, FOTOGRAFII, ANIMACJI ORAZ MALARSTWA I RYSUNKU. W 2003 ROKU ANDRZEJ BARON ZE „STUDIA DOMINO” PRZEDSTAWIA MU SCENARIUSZ ŁUKASZA CHMIELEWSKIEGO „DOGMAT”. ALBUM „DOGMAT: PROLOG” ZOSTAJE OPUBLIKOWANY DWA LATA PÓŹNIEJ. W 2010 WYDANA ZOSTAJE KONTYNUACJA „DOGMAT: SI DEUS PRO NOBIS...”. PIOTR BIAŁCZAK NA CO DZIEŃ ZAJMUJE SIĘ POSTPRODUKCJĄ TELEWIZYJNĄ.
...

Gospodarz wystawy: „Sens Nonsensu” - 660757677, sensnonsensu@gmail.com, http://www.sensnonsensu.pl/
Kurator wystawy: Dariusz Cybulski - dariusz_cybulski@wp.pl
Wydawca komiksu: „Studio Domino” Sp. z o.o. - znakomiks@wp.pl, http://www.znakomiks.com.pl

poniedziałek, 15 listopada 2010

Radosny poniedziałek


Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Tak, dzięki licznikowi wejść i statystykom wiemy, że zaglądacie. Na szczęście nie słyszymy waszego psioczenia, że nic się na blogu nie dzieje. Tymczasem jest przecież, o czym pisać, bo nasze bydgoskie komiksowo wcale nie ułożyło się do zimowego snu.

NASI ZNÓW WYGRALI!!!

To nie kolejny sukces WKS Zawisza Bydgoszcz czy polskiej reprezentacji piłki nożnej, ale któryś już w tym roku konkurs, w którym bydgoska ekipa zbiera laury. Tym razem w konkursie na komiks o Heweliuszu główną nagrodę otrzymali Krzysztof Trystuła i Maciej Jasiński. Macieja każdy zna, więc nie warto wrzucać kolejnej jego fotki, ale Krzysztof to nowy człowiek w bydgoskiej komiksowej ekipie. Na zdjęciu to on na tle swoich komiksowych plansz podczas tegorocznej Bydgoskiej Soboty z Komiksem.


Gratulujemy i za zgodą organizatorów konkursu wrzucamy jedną z plansz nagrodzonego komiksu.


I jeszcze oficjalna informacja od organizatorów konkursu:

Zwycięzcami Konkursu na komiks o Janie Heweliuszu, ogłoszonego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku z okazji Roku Jana Heweliusza 2011, są Krzysztof Trystuła (rysunek) oraz Maciej Jasiński (scenariusz) z Bydgoszczy, autorzy komiksu „Uczeń Heweliusza”. Zwycięzcy otrzymają nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł. Nagrodzona praca zostanie wydana w formie albumu komiksowego i zaprezentowana w czasie Bałtyckiego Festiwalu Komiksu GDAK w czerwcu 2011 r.

W roku 2011 obchodzić będziemy Rok Jana Heweliusza przypadający w 400 rocznicę urodzin wielkiego gdańskiego astronoma. Z tej okazji Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku ogłosiła konkurs na komiks propagujący życie i osiągnięcia tej wybitnej postaci. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, a zgłoszenia zostały nadesłane z różnych zakątków Polski, a nawet Europy, gdyż jedna z prac dotarła do nas aż z Mediolanu.

Jury konkursu w składzie: Bogdan Ruksztełło-Kowalewski (przewodniczący), Wojciech Birek, Grzegorz Janusz, Jacek Frąś, Tomasz Kołodziejczak, Marta Szadowiak, Monika Mikołajczyk oraz Natalia Gromow (sekretarz), po długich i burzliwych obradach dokonało wyboru zwycięskiej pracy konkursowej w drodze głosowania. „Uczeń Heweliusza” Krzysztofa Trystuły i Macieja Jasińskiego został doceniony przez znawców sztuki komiksowej, ze względu na oryginalny scenariusz, efektowne postaci i odważne podejście do życiorysu gdańskiego astronoma. Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki, więc jury zdecydowało się przyznać honorowe wyróżnienia Jakubowi Martewiczowi z Przygodzic za „Komiks o Janie Heweliuszu” oraz Bartłomiejowi Glazy z Wejherowa za pracę pod tytułem „Catalogus Stellarum Fixarum czyli Księgi Gwiazd”.


A teraz... Orkiestra tusz, po raz drugi!

Otwieramy blogową galerię „Binio Bill i Gwiazdy”.

Pomysł narodził się w marcu podczas Bydgoskiej Soboty z Komiksem. Siedzieliśmy przy piwku i rozmawialiśmy o komiksach Jerzego Wróblewskiego. Kilka osób (pod wodzą Asu i KRL`a) spontanicznie zaproponowało, że fajnie byłoby pomyśleć o trybutowych komiksach i ilustracjach związanych z twórczością najsłynniejszego bydgoskiego twórcy. Pomysł - jak to pomysł - musiał chwilę odczekać, aby nabrać realnych kształtów.

W międzyczasie nagabywaliśmy wielu kolegów rysowników, aby wzięli na warsztat Binia i coś sympatycznego narysowali i wreszcie stało się!


Jako pierwszy za ołówek chwycił Krzysztof "Kris" Różański, który zaprezentował na swoim blogu Binia, że HEJ! Przecinając w ten sposób uroczyście wstęgę do galerii. Bardzo dziękujemy Krisowi i zapraszamy innych znakomitych twórców (zwłaszcza tych, którzy już coś nam obiecali) do przesyłania swoich prac.
Binio Bill - Vivir para siempre!
Powered By Blogger